بازدید رییس موسسه مجمع الفکرالاسلامی از موسسه کاشف الغطاء

بازدید-رییس-موسسه-مجمع-الفکرالاسلامی-از-موسسه-کاشف-الغطاء
۱۰ بهمن ۹۷
رییس موسسه مجمع الفکرالاسلامی به همراه معاونین و مدیرگروه موسوعه مولفی الامامیه از شعبه موسسه کاشف الغطاء در ایران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه مجمع الفکرالاسلامی، حجة الاسلام والمسلمین رفیع به همراه تعدادی از معاونین و مدیر گروه موسوعه مولفی الامامیه سه شنبه نهم بهمن از موسسه کاشف الغطا بازدید به عمل آورد.

در ابتدای این دیدار آقای شکری مسئول شعبه موسسه کاشف الغطاء در ایران با ارایه گزارشی از فعالیت های موسسه گفت: این موسسه شعبه ای از موسسه کاشف الغطاء در کشور عراق است که عمده کار آن روی نسخ خطی است.

وی گفت: در حال حاضر 12 پژوهشگر در این شعبه مشغول به پژوهش هستند. حدود 50 الی60 هزار نسخه خطی در کتابخانه موسسه نگهداری می شود که از حیث تهذیب و خط بسیار نفیس هستند.

مسئول شعبه موسسه کاشف الغطا در ایران گفت: یکی از کارهایی که به جد به دنبال آن هستیم، تهیه و تدوین موسوعه شیخ جعفر کاشف الغطاء است.

وی در ادامه گفت: کار مهم دیگری که به دنبال آن هستیم جمع آوری تصاویر نسخه های خطی الکترونیکی است.

نماینده موسسه کاشف الغطاء با اشاره به اینکه ما باید با هم افزایی یکدیگر، تراث شیعه را به جهانیان معرفی کنیم خواستار تداوم همکاری فی مابین دو مجموعه بود.

در ادامه حجة الاسلام رفیع در این بازدید با اشاره به کتابخانه نسخ خطی کاشف الغطاء در نجف اشرف، وجود این کتابخانه خطی را کاری مبارک و ارزشمند دانست.

حجة الاسلام و المسلمین علی لو مدیر گروه موسوعه مولفی الامامیه با بیان اینکه می توانیم در موسوعه مولفین امامیه به صورت ویژه روی مولفین امامیه عراقی کار کنیم گفت: این امرتنها با توافقات علمی و مادی بین دو مجموعه امکان پذیر می باشد.

در پایان حجة الاسلام رفیع ضمن قدردانی از زحمات خالصانه اعضای موسسه کاشف الغطاء از درگاه احدیت توفیقات روزافزون برای ایشان مسـألت نمود.

نظر بدهید

ارسال نظر

متاسفانه پیام شما ثبت نشد!

با موفقیت ثبت شد.