بازدید حضرت آیه الله اراکی از دوره مکالمه عربی مدرسه علمیه امام زین العابدین(علیه السلام)

بازدید-حضرت-آیه-الله-اراکی-از-دوره-مکالمه-عربی-مدرسه-علمیه-امام-زین-العابدین-علیه-السلام
۲۷ تیر ۹۸
حضرت آیه الله اراکی در مراسم بازدید از دوره مکالمه عربی به اهمیت زبان عربی پرداخته و عنوان داشتند: هیچ زبانی به ارزش زبان عربی نمی رسد قدر زبان عربی را بدانیم که این زبان زبان الهی است.

بازدید حضرت آیه الله اراکی از دوره مکالمه عربی مدرسه  علمیه امام زین العابدین(علیه السلام)

 

 حضرت آیه الله اراکی در مراسم بازدید از دوره مکالمه عربی به اهمیت زبان عربی پرداخته و عنوان داشتند: هیچ زبانی به ارزش زبان عربی نمی رسد قدر زبان عربی را بدانیم که این زبان زبان الهی است.

 

ایشان در ادامه فرمودند: ائمه اطهار و رسول اکرم بزرگترین حق را به گردن ما دارند و عظمت آن  به قدری است که نمی توان آن را تصور کرد. 

 

 حضرت آیه الله اراکی با تاکید بر ارزش و اهمیت علم فقه عنوان کرد: فقه و معارف ما فقه گسترده با مقدمات علمی و دقیقی است.

 

 ایشان فرمودند: فقهی که ما داریم ادب علی بن ابی طالب(علیه السلام) است و همین، ادب الهی به پیامبران است.

 

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه عنوان داشتند: فقه ما فقه نافع و گسترده‌ای برای پیشرفت است و دانشمندان غربی اهمیت آن را به خوبی درک کرده‌اند و برای آن ارزش زیادی قائل هستند‌‌.

 

 وی در ادامه خاطر نشان کرد: اصول ابزار علم فقه ماست و ریاضت ابزار علم است و تا ریاضت کسی قوی نشود نمی‌تواند وارد علم شود .

 

حضرت آیه الله اراکی با توجه به اصول فن و روش شناخت فقه فرمودند: کسانی که منحرف شدند خطای آنها خطای ناشی از ضعف اصول بوده است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری به پایان حرکت شبروی اشاره کرد و افزود: ظهور انقلاب پایان شب روی و آغاز حکومت علوی بود.

 

 عضو هیات رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خطاب به حاضرین در این مراسم  اشاره کردند و افزودند: شما قدم به جاده خوبی گذاشته و راه خوبی پیش گرفته اید، شما پیشتازان این بازگشت حکومت علوی هستید و شما حاملان فرهنگ علوی خواهید بود.

 

وی در تاکید به شناخت زبان عربی اشاره کرده و افزودند: زبان عربی بسیار گسترده است و چه از لحاظ واژگان و چه از لحاظ مفهوم دارای  معانی معنوی است.

 

 حضرت آیه الله اراکی در ادامه اظهار داشت: امیر المومنین علی(علیه السلام) تاریخ را در زبان عربی خلاصه کرده است.

 

ایشان در پایان  خطاب به طلاب حاضر در جلسه اشاره داشتند: به تزکیه نفس بپردازید، با جدیت درس بخوانید، قرآن و دعا را فراموش نکنید و نعمات الهی را شکرگذار باشید که در آینده آنچه امروز برای خود ذخیره کردید به کمک شما خواهد رسید.

نظر بدهید

ارسال نظر

متاسفانه پیام شما ثبت نشد!

با موفقیت ثبت شد.